Opublikowano

Szczerość Gowina jest…

Szczerość Gowina jest powalająca:

List z ministerstwa do dyrektorów skarbówek. „To teraz zaczną dojenie firm do ostatniej złotówki”

Resort finansów wysłał do dyrektorów skarbówek pismo, w którym ostrzega, że jest „zagrożenie realizacji wpływów budżetowych”.

Pismo podpisał Dariusz Aniećko, dyrektor Departamentu Poboru Podatków w MF. Na początku grudnia napisał do dyrektorów izb administracji skarbowej, że „w związku z zagrożeniem realizacji wpływów budżetowych pobieranych przez jednostki KAS w 2019 r., Ministerstwo Finansów zwraca się z prośbą” o wyjaśnienie, co dyrektorzy zrobili, aby poprawić ściąganie podatków.

Nieoficjalnie urzędnicy skarbowi przyznają, że pismo odbierają jako polecenie do jeszcze większych kontroli podatników.

Gowin ostrzegał: Trzymajcie się za portfele

O tym, że państwo i jego służby będą wyciągać każdą złotówkę z kieszeni przedsiębiorców, ostrzegał już kilka miesięcy temu wicepremier Jarosław Gowin.

W przemówieniu do przedsiębiorców uczestniczących w konferencji „Strategia dla Polski” w Muszynie wypalił: „W roku wyborczym przedsiębiorcy muszą uważniej trzymać się za portfel”.

Gdy szefowie największych polskich firm (zaproszono tylko te z polskim kapitałem) oniemieli, Gowin szybko dorzucił kilka słów otuchy.

– Musicie ten rok 2019 jakoś przetrwać w nadziei, że w przyszłym roku, 2020, są już tylko wybory prezydenckie, a potem już kilka lat bez wyborów.

http://wyborcza.biz/biznes/7,147768,25560761,list-z-mf-do-dyrektorow-skarbowek-to-teraz-zaczna-dojenie.html#s=BoxWyboMT

#polska #podatki #oltyka #biznes #firma #pieniadze #urzadskarbowy #bekazpisu #dojnazmana #neuropa #4konserwy #konfederacja