Opublikowano

https://moneyv.wp.pl/podatki/podatki-w-polsce-mamy-najwyzsza-w-unii-kare-represyjne-prawo-6481054740338817v.html
Macie tutaj jedną ze składowych wysokich cen. W EU wiele państw ma obowiązek raportowania schematów podatkowych transgranicznych. Polska nadgorliwie, podciągnęła schematy podatkowe do działań krajowych. Kto musi zgłaszać schemat podatkowy? W praktyce każdy, który ma firmę z przychodem 10 mln euro lub majątkiem 2,5 mln euro. Do tego każdy, kto korzysta z doradztwa podatkowego. Doradca powiedział Ci jak się rozliczać? Np. przez telefon? To już jest schemat podatkowy według prawa. Musisz więc raportować każdą czynność do skarbówki. Gigantyczna inwigilacja. W 2019 urząd skarbowy został tak zalany schematami podatkowymi, że musiał szukać osób do samego przyjmowania tych schematów.
Zbierają dane, ale co zabawne, nie mają siły ludzkiej do ich przyjmowania, a co dopiero analizowania. (jeszcze).

Najlepsza jest też kara za niezłożenie schematu, 24 miliony złotych. Gdzie w UE kara wynosi 30 tysięcy euro za znacznie poważniejsze schematy transgraniczne, gdzie jest możliwe oszustwo wielkiej skali.

Na wykopie są tacy, którzy mówią, że to PO gnębiła przedsiębiorców. Cóż:
-jpk
-split payment
-schematy podatkowe
-STIR
-białe listy podatników
-współodpowiedzialność
-dziesiątki drobnych obowiązków, papierów, ewidencji
-dziesiątki różnych drobnych opłat, podateczków, podatków i DANIN

W ogóle nie pojęte jest, jak ktokolwiek po za przedsiębiorcą ma wiedzieć w jaki sposób działa firma, gdzie kupuje, jakich ma kontrahentów, ceny, itp. Przecież to jest pogwałcenie wszelkich zasad konkurencji. Ktoś z dostępem do takich schematów, może sobie wejść np. na lokalny rynek wędlin i rozjebać konkurencję, bo ma informacje w jaki sposób działają inni. Synowie, córeczki królika mogą mieć zajebiste informacje. Urzędnicy też mogą dorabiać na boku na tych informacjach.

#polska #biznes #gospodarka #ekonomia #bekazpisu #dobrazmiana #chlewobsranygownem